Ekskursija gar kādu strauju upīti 28.02.2015

Ekskursija notiks pa Līgatnes upi, no tās ietekas Gaujā līdz Anfabrikas slūžām.

Sākums: Tiekamies 28. februārī, sestdien, 10:00 Pie Līgatnes tūrisma informācijas centra (pie dīķa), iespējams daudziem būs problemātiski nokļūt lejā no Augšlīgatnes, jo autobusu kustība joprojām nav saskaņota ar vilcieniem un arī ap 10:00 nekas neiet, bet nevajag tāpēc padoties, laicīgi sazinieties ar grupas vadītāju un mēs ar Jums rēķināsimies un visu atrisināsim.

Pasākuma programma: gājiens no  Līgatnes uz Gaujmalu gar ēkām, kas ir mūsu Latvijas kurltūrvēsturiskais mantojums, klausāmies zīlītes un dzeņus ~4km. Tad ejam Līgatnes upi no grīvas līdz slūžām arī ~4km, tātad kopā ~8km, ķeram zivju dzenīšus un ūdensstrazdus, reģistrējam, ar jaunās dabasdati.lv aplikācijas starpniecību, visus dzīvos organismus ko atpazīstam. Beigās visi ēdam putru un domājam kā tikt mājās. ~13:00-14:00

Upe pārsvarā dziļums ir zem ceļgala, krasti ir bieži klinšaini, tāpēc jāšķērso upe vai jākāpj pa krastu. Gar upi iet Brīvības iela, par kuru satiksme nenotiek, jo tā nav atbrīvota no papīrfabrikas puses, par šo ielu var iet tie, kas negrib līkumot pa upi, bet tad jau pazūd visa sāls, jo no ceļa upi neredz. Ar Līgatnes papīrfabriku nekas nav saskaņots un es arī nezinu vai vajag, bet aizlieguma zīmes upes malā arī neesmu redzējis, gan jau apsargs parādīsies, tad arī domāsim. Ja kāds vēlas paskatīties sadrumstalotu maršrutu, tad es tur esmu izskrējies 7. septembrī, skatīt 1.,2., un 4. ierakstu https://www.endomondo.com/workouts/404104558 . Uzņēmu tur arī dažus atēlus:

IMG_20140907_082456 IMG_20140907_085426 IMG_20140907_090217

Savulaik papīrfabrika upē laida baltu žļūrgu, un par Ūdensstrazdiem tur negāja runa, tagad upe ir attīrījusies un ļoti skaista, kāmēr papīrfabrika nestrādā, ir jāizmanto brīdis apskatīt skaisto Līgatnes upes lejteci.

Iespējams piedalīsies LOB jauniešu skola, vismaz Oskaram Keišam ir izteikts ielūgums, bet tā kā viņš pats netiek un satiksme organizācija pieviļ, tad tomēr ir vajadzīgs kāds pieskatītājs, kas noorganizētu tikšanu ar autobusu palīdzību

Ģērbties laika apstākļiem atbilstoši, mašīnā jāatstāj pārvelkamās drēbes, vēlami gumijas zābaki, maizītes, tēja.

Piesakies: agnesei.gailei@gmail.com vai +37126857059

Tiekamies

Mārtiņš Platacis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s