Jaunumi: piezīmes no kopsapulces 08.01. un Ziemojošo ūdensputnu uzskaite Cēsīs 15.01.

Pirmajā siltākajā dienā pēc janvāra sākuma sala, 08.01.2017., pulcējāmies pie Vecpluču tilta, lai dotos nelielā taku pastaigā gar Amatas upi. Pastaigu turpinājām pie Ķūķu klintīm un noslēdzām “Ūdensstrazdu” pagalmā. Kā interesantākie novērojumi minami – paceplītis, zivju dzenītis, ūdensstrazds. Pie siltas tējas tases nedaudz apspriedām aizgājušo 2016. gadu un centāmies uzburt vīziju par 2017. gadā paveicamo, kā arī noskaidrojām ceļojošā Cekulzīlītes kausa ieguvēju. Šobrīd savas pirmās vietas pozīciju stabili saglabā Sandis Laime ar 158 novērotām sugām aiz sevis atstājot gan Mārtiņu Plataci (143) un Andri Kleperu (141), gan Gaidi Grandānu (128 – pagalma saraksts Druvienas pag.). Citējot G. Grandānu: “Kā interesantākie novērojumi jāatzīmē: ziemeļu svilpis, klinšu ērglis, melnā klija. Pārējais nu tā…zaļais ķauķītis, dzeltenais tārtiņš, ūdensvistiņa, parastā ūbele, urālpūce.Vēl daudz neizmantota potenciāla… ”

Pulcēšanos noslēdzām ar Sanda foto stāstu par Taizemes un Maiami putniem.

Piektdien, 13.janvārī Mārtiņš un Sandis dosies ziemojošo ūdensputnu uzskaitē Salacgrīvas jūrmalas posmā, ko viņi atkārtoti veic jau pāris gadus. Sīkāka informācija par uzskaiti atrodama: http://www.lob.lv/lv/aktualitates.php?id=565

Svētdien, 15. janvārī Cēsu putnu grupa kopā ar Vidzemes reģionālo televīziju plāno apmeklēt neaizsalstošās vietas Cēsīs, lai veiktu ziemojošo ūdensputnu uzskaiti. Visi ir laipni aicināti, vēlama iespēja pārvietoties ar savu transportu, ja tāda nav, sazināties pa tālr. 26857059 (Agnese).

Cēsu rajona konkurss “Putni pie barotavām” ir ceļā – plakāta izstrādes procesā, jo šogad mēģinājām kopīgi izsvērt konkursa nepieciešamību un mērķus, nonācām pie secinājuma, ka konkursam šogad ir jābūt. Būs izmaiņas – jauns plakāts (Paldies Ilzei Bojārei!) un kategorijas balvām. Konkursu gatavojamies izsludināt tuvākajā laikā.

Aicinām arī piedalīties LOB rīkotajā akcijā 27.-29.janvārī: putnu skaitīšana dārzā, mērķis ir fiksēt dārzu vai putnu barotavas apmeklējušo putnu skaitu. Sīkāka informācija ir pieejama žurnāla Putni dabā 2016/4 pielikumā “LOB jaunumi”. Lūdzam sekot līdzi aktualitātēm portālā dabasdati.lv!

Viena doma par “Jaunumi: piezīmes no kopsapulces 08.01. un Ziemojošo ūdensputnu uzskaite Cēsīs 15.01.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s