Nice to meet you!

Kā izveidot vietējo grupu savā rajonā?

mazais svilpis
Mazais svilpis Carpodacus erythrinus: Ilona Gaile

Šī būs īsa pamācība, kā izveidot vietējo interešu grupu balstoties mūsu pašu pieredzē veidojot Latvijas Ornitoloģijas biedrības vietējo Cēsu grupu.

  1. Izlemt pāris cilvēku lokā par grupas dibināšanas nepieciešamību un mērķi. Mūsu gadījumā tas notika ģimenes lokā, un no LOB (mātes organizācijas) nāca aicinājums tādu veidot. Tas bija salīdzinoši viegli, dibinājām vietējo grupu vadoties pēc LOB vietējo grupas rokasgrāmatas, praktiski vienreiz gadā nākas atskaitīties LOBam par padarītajiem darbiem, ienākumi un izdevumi tiek sakārtoti sadarbībā ar LOB grāmatvedi.
  2.  Izdomāt veidu, kā tiks piesaistīti interesenti-grupas biedri. Nodibinājām grupu 2014.gada rudenī un jau dibināšanas kopsapulcē tapa skaidrs, ka potenciālo biedru loks ir visai šaurs, tāpēc sākām meklēt paši, kam mūsu apkārtnē patīk vērot putnus. Iepazināmies ar Sandi un uzaicinājām pievienoties grupai. Neilgi pēc dibināšanas izsludinājām barotavu konkursu “Putni pie barotavām”, kura dalībnieki janvārī un februārī tika aicināti pievienoties ziemojošo ūdensputnu uzskaitei Cēsīs un ūdensstrazdu ekspedīcijai Līgatnē. Tā iepazināmies ar Ilzi un Aināru. Visi minētie cilvēki veido Cēsu grupas kodolu. Tā kā mūsu grupas biedru piesaistes disciplīna ir raksturojama kā ekstensīva, intensīvi neaģitējam, taču vienmēr laipni gaidām jaunus biedrus pievienojamies mūsu grupai.
  3. Vienoties par sev pieņemamu aktivitāšu ciklu. Mūsu cikla garums ir viens gads, kura laikā esam apņēmušies organizēt: Cēsu rajona barotavu konkursu (novembris-marts), pavasara putnu dienu ekskursiju aprīlī, rudens putnu dienu ekskursiju oktobrī un Cekulzīlītes kausa izcīņu (tekošā gada ietvaros) un, protams, biedru kopsapulci Jaungada noskaņās. Pārējie pasākumi kā ūdensstrazdu ekspedīcija, bišu dzeņu ekskursija, pavasara un rudens putnošanas izbraucieni, piedalīšanās festivālos, muzeju naktī utmldz., laivu braucieni, galda tenisa vakari “Ūdensstrazdos” tiek organizēti pēc pašu vēlmēm. Galvenais, lai neveidojas nospiedoša pienākuma apziņa, jo mūs taču vieno patīkama nodarbe, vai ne tā?

    pic3
    Pavasara putnu dienu ekskursija Līgatnes dabas takās 2017. gadā. Foto: Agnese Gaile

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s