Konkursi

 konk2017_drukai_lab1
Maketēja: Ilze Bojāre
NOLIKUMS

Dalībnieki: Visi, kam putnu barotava atrodas Cēsu bijušā rajona robežās.

Sacenšamies 3 nominācijās:

 1. Kurš pie barotavas spēs pievilināt un novērot visvairāk putnu sugu
 2. Visinteresantākais attēls
 3. Visinteresantākais stāsts

Konkursa norises periods: 15.01.2017. – 31.03.2017. 

Datus iesūtīt: līdz 05.04.2017. uz e-pastu: agnesei.gailei@gmail.com vai nodot personīgi, pirms tam sazinoties pa tālr. 26857059

Balvā:  dāvanu kartes no SIA “Motacilla” – veikala, kas pārdod preces dabas vērotājiem

 1. nominācija 30 EUR vērtībā
 2. nominācijas 15 EUR vērtībā
 3. nominācija 15 EUR vērtībā

Par putnu barošanu ziemā: http://www.lob.lv/lv/putnu_barosana_ziema.php

Ja jautājumi, zvaniet 26185356 Mārtiņam Platacim

Norādījumi:

Putnu jānosaka līdz sugai, piemēram: lielā zīlīte, zilzīlīte, mājas zvirbulis, lauku zvirbulis. Vienīgās sugas, kurām pieļaujama nenoteikšana, ir: purva zīlīte un pelēkā zīlīte, ja tās nespēj atšķirt, tad, nevis raksta abas, bet izvēlas vienu. Piemēram, zvirbuļvanags, kas barojas ar putniem barotavas apkārtnē, arī mizložņa, kas atrodas kokā pie barotavas, ir pieskaitāmi sarakstam, bet debesīs lidojošas pelēkās vārnas un meža pīles nebūtu pieskaitāmas šim sarakstam. Par visām novērotajām sugām ieteicams ziņot arī dabasdati.lv.

Piemērs, kā uzskaite notiek “Ūdensstrazdu” barotavā, varat salīdzināties https://cesuputnugrupa.wordpress.com/udensstrazdu-putnu-barotava-201415/

Ja ir grūtības noteikt putnu sugu, mēģiniet putnu nofotogrāfēt un atsūtīt bildi uz e-pastu: agnesei.gailei@gmail.com, vai mēģiniet atrast atbilstošo sugu šeit: http://www.putni.lv/.


 2015/16.g. putnu barošanas konkurss

barotavaGAT-2015

Putni pie barotavām 2016. konkursa rezultāti
Liels paldies visiem šīs sezonas dalībniekiem par to, ka piedalījāties! Izsludinot šādu konkursu mēs cenšamies apzināt Cēsu bijušā rajonā robežās mītošos putnu vērotājus – neatkarīgi no gadu skaita vai zināšanām par putniem. Centīsimies Jūs regulāri informēt par Cēsu putnu grupas aktivitātēm un arī Latvijas Ornitoloģijas biedrības rīkotajiem pasākumiem ar domu rosināt Jūsu interesi, varbūt kādreiz sastapt šajos pasākumos.
Ir apkopoti četri iesūtītie putnu sugu saraksti. Ar prieku paziņojam, ka  ar nelielu pārsvaru (2 sugām) pār otrās vietas ieguvēju konkursā ir uzvarējusi Dace Rukšāne ar 18 sugām!
Dace saņems balvu –  nesen izdoto Jura Lipsberga grāmatu “Klaidonīga putnu pētnieka piedzīvojumi”.
Veicināšanas balvu – plakātu “Putni barotavās ziemā” saņems PII “Stārķēns” grupiņa.
Apkopotos rezultātus var aplūkot šeit: 2016. gada konkursa “Putni pie barotavām” rezultāti
Aicinām Jūs piedalīties vēl –  ikgadējā Cekulzīlītes kausa izcīņā ,kas tiek rīķots ar mērķi noskaidrot aktīvāko putnu vērotāju bijušajā Cēsu rajonā veidojot individuālu putnu sugu sarakstu viena gada ietvaros. Balva- ceļojošais cekulzīlītes kauss pašlaik atrodas pie 2015. gada uzvarētāja Sanda Laimes, kurš 2015. gadā novēroja 164 sugas. Informācijai: Cekulzīlītes kauss
Fotogrāfiju autore: Konkursa dalībniece Silvija Cinata (PII “Stārķēns”, Vecskujene)

  2014/15.g. putnu barošanas konkurss

barotavaGAT

2014/15. g. 2. kārta noslēgusies

Noslēgusies arī konkursa 2. kārta. Rezultāti ir apkopoti kopējā tabulā, jaunpienākušie 2. kārtā atzīmēti zilā krāsā. Jaunpienācēja konkursa sugu sarakstam ir viena – dzeltenā stērste. Uzvarētāja ir Lilija Jansone, kas balvā saņems krūzīti ar uzdrukātu Cekuldūkuri no SIA “Motacilla”. Rezultāti

Paldies visiem putnu barotājiem un vērotājiem, aicinām Jūs piedalīties konkursā nākamruden un aicināt arī citus putnu barotājus tajā piedalīties!

2014/15.g. 1. kārta

Noslēgusies konkursa ” Putni pie barotavām” 1. kārta, kas norisinājās no 21.11.2014. – 31.12.2014. Atskaites par novērotajām putnu sugām iesūtīja seši dalībnieki: Ruta Batņa (barotava atrodas pie Raunas upes), Lilija Jansone (Rāmuļi), Ainārs Valdovskis (Drabešu pag.), Mareks Strazdiņš (Cēsis), Baltiņu ģimene (Liepas pag.) un Edijs Haberkorns (Drabešu pag.). Iesūtītās atskaites apkopotas tabulā un novēroto sugu skaits aplūkojams šeit: Putni pie barotavām – 1. kārtas rezultāti

Apsveicam uzvarētāju – Liliju Jansoni ar iegūto balvu – “Collins Bird Guide” putnu noteicēju! Lilija  pie barotavas Rāmuļos novērojusi 12 putnu sugas, arī pārējo konkursa dalībnieku rezultāti tālu neatpaliek no uzvarētājas rezultāta: Ruta Batņa  un Ainārs Valdovskis katrs novērojuši 10 putnu sugas, Baltiņu ģimene un Edijs Haberkorns – 9 putnu sugas, Mareks Strazdiņš – 5 putnu sugas.

Turpinās konkursa 2. kārta (01.01.2015.  – 31.03.2015.)  – aicinām visus 1. kārtas dalībniekus turpināt vērot putnus pie barotavām un skaitīt klāt “jaunpienācējus” jau esošajam sarakstam kā arī ļoti gaidām jaunus konkursa dalībniekus veidot savus novēroto putnu sugu sarakstus (Konkursa nolikums)! Rezultātus lūdzam iesūtīt  e-pastā: agnesei.gailei@gmail.com  līdz 05.04.2015. Uzvarētājam – pārsteiguma balva no SIA “Motacilla”!

Brīnišķīgas fotogrāfijas iesūtījuši Ainārs Valdovskis un Ruta Batņa (Lielākā daļa A. Valdovska fotogrāfiju ir no personīgā arhīva, nesaistītas ar konkursu un iesūtītiem datiem):

0111dz1
Foto – Ainārs Valdovskis
03
Foto – Ruta Batņa
04dz4
Foto – Ainārs Valdovskis
ž1
Foto – Ainārs Valdovskis
15.12.2009 086a (1)
Foto – Ainārs Valdovskis
zv2
Foto – Ainārs Valdovskis
210113s10
Foto – Ainārs Valdovskis
1812st2
Foto – Ainārs Valdovskis
15.12.2009 086a
Foto – Ainārs Valdovskis
25122011pu3
Foto – Ainārs Valdovskis
03022012p2
Foto – Ainārs Valdovskis
aizloga
Foto – Ainārs Valdovskis
foto: Ainārs Valdovskis

6 doma par “Konkursi

  1. Ja mēs vēlētos izplatīt foto reģistrātorus un atvairīt no konkursa visus, kam nav fotoaparāta, tad varbūt :)
   Lai dzīvo godīgas spēles princips!
   Mani drīzāk jau nomāc jautājums: vai “Torņu cīņās”, ja suga tiek noteikta ar fotoaparāta palīdzību, netiek pārkāpts godīgas spēles princips, jo, ja patiesi proti noteikt sugu, tad tas jādara momentā, uzmetot aci, ja sugas iepazīst ļoti labi, vairs nav vajadzīgs arī binoklis.

   Patīk

 1. Nu, labi, labi – sapratu Tavu domu! :)
  Cerams, ka cirtainais pelikāns nebūs kādu barotavu apciemojis, lai pamielotos ar saulspuķu sēkliņām ziemas spelgonī! :D

  Publicējis 1 person

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s