Ziemojošo ūdensputnu uzskaite 2015

Visi interesenti ir aicināti iesaistīties LOB programmā: “Ziemojošo ūdensputnu uzskaites” 17. un 18. janvārī!

Informācija LOB lapā http://lob.lv/lv/aktualitates.php?id=454 . Īsi apstāstīšu, kas šī programma ir. Tas ir ilggadējs projekts, kura virsvadītāja ir Antra Stīpniece, šis projekts ietver gan sistemātiskas putnu uzskaites jūrā ar kuģu un lidmašīnu palīdzību, gan novērojumiem no krasta un iekšzemē, ko pilda brīvprātīgie uz divām kājām, tad nu Tu arī vari būt šis brīvprātīgais un sniegt ziņas par  sev zināmiem ziemojošiem ūdensputniem vai nu iekš dabasdati.lv, vai aizpildot anketu, kuru, ja nepieciešams, varam aizsūtīt uz e-pastu. Galvenokārt, aukstajā Vidzemē, tiek ziņots, kur paliek nabaga ar maizi pieradinātās meža pīles, bet, rūpīgāk iesaistoties, mēs varam ziņot par Lielajām gaurām vai Gaigalām, kas var peldēt pa Gauju, esmu sastapis pat Krīkli Strīķupītē pie Kalējalas kā arī lielākais izaicinājums, kas priecētu Sandi Laimi – Ūdensstrazdu Siļķupītē, mēs taču to varam!

Cēsu grupa šinī pasākumā iesaistās. Kā vienmēr, aicināti visi, kas vēlas iesaistīties!

Plāns:

17.01.2015 Tikties 9:30 kafejnīcā SOLO, sadalīties grupās un apmeklēt visas iepriekš zināmās un citus gadus ziņotās neaizsalstošās ūdenstilpnes. To laiku, kas paliek pāri, veltām Gaujas vai citu upīšu apskatei, vienojamies par koordināciju, beigu laiku.

Pēcpusdienā noslēdzam pasākumu, kafejnīcā apkopojot rezultātus.

18.01.2015 Noorganizējam 1 mašīnu uz uzskaiti gar jūru. Jāprecizē nedēļas garumā pie Antras Stīpnieces.

Jūra jau ir pavisam kaut kas cits, aicinu iesaistīties visus, kas jau noteicējos ir iepazinuši sugas, un tagad vēlas tās redzēt dzīvē, vai arī vienkārši grib atbalstīt mūs pastaigā gar jūru! Galvenā masa jau būs kaijas un gauras, bet nekad jau neko nevar zināt!

M.Platacis

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s